Ендоскопіст

Ендоскопіст

Ендоскопіст (у перекладі з грецької «endon» – усередині і «skopeo» – дивитися) – це фахівець, що проводить візуальні дослідження порожнистих і трубчастих органів за допомогою спеціальних медичних пристроїв – ендоскопів.

Зазвичай процедура ендоскопії передбачає введення спеціального медичного апарату у внутрішні органи пацієнта через його природні шляхи або спеціально створені хірургом отвори. Далі такий оптичний прилад, обладнаний спеціальним підсвічуванням, передає « те, що бачить» на спеціальний монітор, за яким працює кваліфікований ендоскопіст. Отримавши необхідну інформацію, цей фахівець готує свій професійний висновок, який згодом може бути використаний для постановки лікарем правильного діагнозу.

Ендоскопію проводять для вивчення стану і патологій внутрішніх органів, при заборі матеріалу для біопсії, при хірургічних дослідженнях. Крім того, за допомогою ендоскопів вводять лікарські препарати в організм людини.

Обов'язки ендоскопіста

  • підготовка обладнання до проведення дослідження;
  • інструктаж для пацієнта;
  • здійснення процедури;
  • консультування та підготовка професійного висновку.

Не секрет, що сучасна ендоскопія – це процедура, яка знайшла широке застосування в різних областях медицини. Сьогодні за допомогою ендоскопів здійснюють дослідження та лікування різних захворювань шлунка, кишечнику, сечостатевої системи, легенів, бронхів, трахей і т.д. До того ж, завдяки ендоскопії, пацієнтам досить часто вдається уникнути зайвого хірургічного втручання. Напевно тому, у даний момент, ендоскопія є досить популярним методом проведення діагностики внутрішніх органів.

Для того щоб стати ендоскопістом, необхідно, у першу чергу, здобути вищу медичну освіту і тільки після пройти підготовку за спеціальністю "Ендоскопія".

Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі
Стань частиною команди «Академік Вернадський»

Станція «Академік Вернадський», що розташовується на острові Галіндез, - система з власною інфраструктурою, завдяки якій гарантується стабільна робота протягом усього року.

Читати далі
Наступний 2020-2021 навчальний рік стане роком математики в Україні

"Оскільки за результатами PISA-2018 ми маємо найгірші дані саме з математики, наступний 2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні."

Читати далі