Епідеміолог

Епідеміолог

Епідеміолог - це медичний фахівець, який займається вивченням епідемій і розробляє заходи протидії.

Саме слово «епідемія» у перекладі з грецької мови звучить як «повальна хвороба» і означає масову захворюваність населення певною недугою.

Сьогодні відомі випадки коли збудниками епідеміологічних захворювань ставали не тільки живі організми (тварини, люди, птахи), але й природні ресурси (вода і рослини), а також хімічні сполуки, що викидаються в повітря.

Безумовно, професійний лікар-епідеміолог повинен відмінно розбиратися у всіх можливих видах епідемій і оперативно вживати заходів по запобіганню їхнього поширення.

Обов'язки епідеміолога

  • розробка заходів, спрямованих на попередження епідемій;
  • регулярний моніторинг епідеміологічної статистики;
  • вживання заходів, що зупиняють розвиток епідемій (карантин, ізоляція хворих, дезінфекція їхніх особистих речей, приміщень, вулиць, винищення уражених тварин, очищення природних ресурсів і т.д.);
  • контроль епідеміологічного порогу на ввіреній території.

Місця роботи епідеміолога

  • спеціальні епідеміологічні служби;
  • профільні відділи в системі Міністерства охорони здоров'я;
  • інфекційні медичні установи;
  • виїзна служба в гарячих точках і місцях з підвищеною епідеміологічною погрозою.

Очевидно, що професія епідеміолога не тільки складна, але ще й досить небезпечна, тому що може нести в собі ризики зараження вірусними захворюваннями. Однак, незважаючи на це, таку медичну спеціальність досить часто вибирають абітурієнти, що володіють високими аналітичними здібностями, бажанням допомагати людям і вмінням швидко приймати раціональні рішення.

Для того щоб стати епідеміологом, необхідно здобути вищу медичну освіту і пройти підготовку за спеціальністю "Епідеміологія".

Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Куди вступати: найперспективніші професії 2021-2025 років

Щорічно нові молоді спеціалісти, закінчивши своє навчання, починають активний пошук роботи. Пропонуємо ознайомитися зі списком одних з найбільш привабливих напрямків для навчання в найближчі 5 років.

Читати далі
Косплей: хобі чи спосіб заробітку

Мистецтво перевтілення, магія перевдягань і змалювання образу до найдрібніших деталей - це КОСПЛЕЙ. Сьогодні цей модний напрямок набирає обертів і в Україні.

Читати далі
ТОП-7 НАЙНОВІШИХ МОДНИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Останнім часом на українському ринку праці стало з'являтися все більше модних і цікавих професій для дівчат. Вони відрізняються своєю яскравістю, незвичайністю і, як правило, включають в себе нотки творчості.

Читати далі