Епідеміолог - це медичний фахівець, який займається вивченням епідемій і розробляє заходи протидії.
Саме слово «епідемія» у перекладі з грецької мови звучить як «повальна хвороба» і означає масову захворюваність населення певною недугою.
Сьогодні відомі випадки коли збудниками епідеміологічних захворювань ставали не тільки живі організми (тварини, люди, птахи), але й природні ресурси (вода і рослини), а також хімічні сполуки, що викидаються в повітря.
Безумовно, професійний лікар-епідеміолог повинен відмінно розбиратися у всіх можливих видах епідемій і оперативно вживати заходів по запобіганню їхнього поширення.
Обов'язки епідеміолога
- розробка заходів, спрямованих на попередження епідемій;
- регулярний моніторинг епідеміологічної статистики;
- вживання заходів, що зупиняють розвиток епідемій (карантин, ізоляція хворих, дезінфекція їхніх особистих речей, приміщень, вулиць, винищення уражених тварин, очищення природних ресурсів і т.д.);
- контроль епідеміологічного порогу на ввіреній території.
Місця роботи епідеміолога
- спеціальні епідеміологічні служби;
- профільні відділи в системі Міністерства охорони здоров'я;
- інфекційні медичні установи;
- виїзна служба в гарячих точках і місцях з підвищеною епідеміологічною погрозою.
Очевидно, що професія епідеміолога не тільки складна, але ще й досить небезпечна, тому що може нести в собі ризики зараження вірусними захворюваннями. Однак, незважаючи на це, таку медичну спеціальність досить часто вибирають абітурієнти, що володіють високими аналітичними здібностями, бажанням допомагати людям і вмінням швидко приймати раціональні рішення.
Для того щоб стати епідеміологом, необхідно здобути вищу медичну освіту і пройти підготовку за спеціальністю "Епідеміологія".
Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!