Епідеміолог

Епідеміолог

Епідеміолог - це медичний фахівець, який займається вивченням епідемій і розробляє заходи протидії.

Саме слово «епідемія» у перекладі з грецької мови звучить як «повальна хвороба» і означає масову захворюваність населення певною недугою.

Сьогодні відомі випадки коли збудниками епідеміологічних захворювань ставали не тільки живі організми (тварини, люди, птахи), але й природні ресурси (вода і рослини), а також хімічні сполуки, що викидаються в повітря.

Безумовно, професійний лікар-епідеміолог повинен відмінно розбиратися у всіх можливих видах епідемій і оперативно вживати заходів по запобіганню їхнього поширення.

Обов'язки епідеміолога

  • розробка заходів, спрямованих на попередження епідемій;
  • регулярний моніторинг епідеміологічної статистики;
  • вживання заходів, що зупиняють розвиток епідемій (карантин, ізоляція хворих, дезінфекція їхніх особистих речей, приміщень, вулиць, винищення уражених тварин, очищення природних ресурсів і т.д.);
  • контроль епідеміологічного порогу на ввіреній території.

Місця роботи епідеміолога

  • спеціальні епідеміологічні служби;
  • профільні відділи в системі Міністерства охорони здоров'я;
  • інфекційні медичні установи;
  • виїзна служба в гарячих точках і місцях з підвищеною епідеміологічною погрозою.

Очевидно, що професія епідеміолога не тільки складна, але ще й досить небезпечна, тому що може нести в собі ризики зараження вірусними захворюваннями. Однак, незважаючи на це, таку медичну спеціальність досить часто вибирають абітурієнти, що володіють високими аналітичними здібностями, бажанням допомагати людям і вмінням швидко приймати раціональні рішення.

Для того щоб стати епідеміологом, необхідно здобути вищу медичну освіту і пройти підготовку за спеціальністю "Епідеміологія".

Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі