Безумовно, професії, пов'язані із квітами та рослинами, можна назвати одними з найкрасивіших і приємних професій у світі. Бути оточеним квітами щодня і отримувати від цього ще й матеріальну винагороду – це чи не робота - мрія!
Що ж це за професії? А це - флористи, фітодизайнери та ландшафтні дизайнери.
Флорист – це фахівець зі складання оригінальних букетів і ексклюзивних квіткових композицій.
Фітодизайнер спеціалізується на оформленні інтер'єрів офісів, квартир, ресторанів, торгово-розважальних центрів та інших приміщень за допомогою рослинних і квіткових рішень. Головне завдання фітодизайнера – створення необхідного настрою, затишку і комфорту певного приміщення за допомогою рослин, квітів і фітодекору.
Без участі флориста не може обійтися жодне торжество. Весілля, пропозиції руки і серця, дні народження, ювілеї – всі ці заходи потребують квіткових креативів і оригінальних ідей. З упевненістю можна сказати, що флористів не може бути багато. Ця професія завжди буде модною і затребуваною. Головне – знайти свого клієнта.
На відміну від флористів, фітодизайнери займаються більш складними проектами. Наприклад, такими як: створення зимових садів, складання квіткових гірлянд і скульптур.
Де працюють флористи і фітодизайнери
- весільні агентства: створення букетів для наречених і квіткових композицій для прикраси інтер'єру;
- інтернет-магазини з доставки квітів: збір букетів під замовлення;
- квіткові магазини: складання і продаж букетів, консультування по догляду за квітами (хороший варіант, як старт у кар'єрі флориста без досвіду роботи);
- компанії по фітодизайну: озеленення приміщень;
- робота «на себе» - надання послуг зі створення квіткових букетів і композицій у себе «вдома». Тут важливо грамотно організувати робочий процес: налагодити співробітництво з магазинами по флористиці і фітодизайну, знайти постачальників квітів, створити професійні сторінки в соціальних мережах, запросити побільше передплатників і творити…, виставляючи свої роботи «напоказ».
Професії флориста і фітодизайнера потребують наявності любові та інтересу до квітів і рослин, творчої жилки, постійну роботу уяви і, звичайно ж, наявність теоретичних знань у суміжних областях.
ЯК СТАТИ ФЛОРИСТОМ
Щоб стати флористом досить пройти курс навчання флористиці, а далі все буде залежати від вас. Почати можна з «базового» курсу, який містить у собі такі основні поняття, як: техніка створення букета, класифікація рослин і квітів, головні правила у флористиці, колористика і колір у флористиці, весільна флористика та інші. Для розвитку і підвищення свого професійного рівня бажане відвідувати профільні майстер-класи та семінари.
Для фітодизайнерів також існує велика кількість курсів та освітніх програм.
Для більш поглибленого вивчання матеріалу можна закінчити професійне училище, технікум або коледж за спеціальністю «флористика» або «фітодизайн».
Професіоналізм, комунікабельність, впевненість в собі, наявність власних ексклюзивних ідей і рішень, вміння вловити бажання клієнта - ось запорука успіху будь-якого флориста і фітодизайнера.
Щоб бути «на плаву» і гідно виглядати на тлі своїх конкурентів, необхідно постійно відслідковувати нові тенденції, новинки, відвідувати профільні виставки та брати участь у флористичних фестивалях і flower-шоу.
Як здобути вищу мистецьку освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!