Фоніатр - це медичний фахівець, що вивчає патології голосу, методи його корекції та заходи, що попереджають виникнення фоніатричних захворювань.
Відомо, що проблемами голосу лікарі займалися ще в далекому минулому. Так, наприклад, середньовічний лікар Авіценна у своєму трактаті детально описав особливості голосоутворення та проблеми пов'язані з ним. А вже після, в 1855 році, видатний вокальний педагог Мануель Гарсіа вперше використав ларингоскоп для дослідження стану гортані. Зрозуміло, що з тих пір пройшло чимало часу, і сучасна фоніатрія просунулася далеко вперед. Однак, не дивлячись на появу нових діагностуючих методів, мети роботи фоніатрів залишилися незмінні.
Обов'язки фоніатра
- вивчення проблеми пацієнта;
- виявлення її причини (хвороби ЛОР органів, шкідливі звички, стрес, нервові захворювання і т.д.);
- розробка спеціальних методик, спрямованих на виправлення дефектів голосу;
- взаємодія із представниками суміжних медичних спеціальностей (лорами, логопедами, хірургами, невропатологами і психологами);
- контроль результативності лікувальної програми.
З давніх-давен, до підготовки професійних фоніатрів пред'являлися особливі вимоги, одна з яких – обов'язкова наявність медичної та музичної освіти. Це й не дивно, адже, найчастіше, таким фахівцям доводилося лікувати не тільки простих людей, але й професійних вокалістів.
Вимоги до фоніатра
- вища медична освіта;
- додаткова вокальна або музична підготовка (бажане);
- нотна грамотність;
- мова без дефектів;
- гарний слух.
Якщо вас приваблює медична професія фоніатра, і ви планує побудувати успішну кар'єру в цьому напрямку, тоді можете почати зі здобуття музичної освіти, а потім і медичної за спеціальністю "Оториноларингологія". Здобувши кваліфікацію лікар-отоларинголог, можна пройти спеціальні курси підвищення кваліфікації по "Фоніатрії" і стати фоніатром на професійному рівні.
Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!