Фоніатр

Фоніатр

Фоніатр - це медичний фахівець, що вивчає патології голосу, методи його корекції та заходи, що попереджають виникнення фоніатричних захворювань.

Відомо, що проблемами голосу лікарі займалися ще в далекому минулому. Так, наприклад, середньовічний лікар Авіценна у своєму трактаті детально описав особливості голосоутворення та проблеми пов'язані з ним. А вже після, в 1855 році, видатний вокальний педагог Мануель Гарсіа вперше використав ларингоскоп для дослідження стану гортані. Зрозуміло, що з тих пір пройшло чимало часу, і сучасна фоніатрія просунулася далеко вперед. Однак, не дивлячись на появу нових діагностуючих методів, мети роботи фоніатрів залишилися незмінні.

Обов'язки фоніатра

  • вивчення проблеми пацієнта;
  • виявлення її причини (хвороби ЛОР органів, шкідливі звички, стрес, нервові захворювання і т.д.);
  • розробка спеціальних методик, спрямованих на виправлення дефектів голосу;
  • взаємодія із представниками суміжних медичних спеціальностей (лорами, логопедами, хірургами, невропатологами і психологами);
  • контроль результативності лікувальної програми.

З давніх-давен, до підготовки професійних фоніатрів пред'являлися особливі вимоги, одна з яких – обов'язкова наявність медичної та музичної освіти. Це й не дивно, адже, найчастіше, таким фахівцям доводилося лікувати не тільки простих людей, але й професійних вокалістів.

Вимоги до фоніатра

  • вища медична освіта;
  • додаткова вокальна або музична підготовка (бажане);
  • нотна грамотність;
  • мова без дефектів;
  • гарний слух.

Якщо вас приваблює медична професія фоніатра, і ви планує побудувати успішну кар'єру в цьому напрямку, тоді можете почати зі здобуття музичної освіти, а потім і медичної за спеціальністю "Оториноларингологія". Здобувши кваліфікацію лікар-отоларинголог, можна пройти спеціальні курси підвищення кваліфікації по "Фоніатрії" і стати фоніатром на професійному рівні. 

Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Список найпопулярніших професій для віддаленої роботи 2020 року

Сьогодні представники популярних професій у сфері дизайну, написання текстів, створення та просування сайтів цілком успішно можуть працювати як в офісі, так і віддалено.

Читати далі
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі