Фуд-стиліст

Фуд-стиліст

Сьогодні телебачення, інтернет та періодичні видання рясніють «смачними» картинками і фотографіями на тему «Гастрономія». Як правило, кожне з цих зображень має своє цільове призначення. Наприклад, зображення того чи іншого блюда в меню повинно спонукати людину зробити замовлення, картинка морозива на етикетці - купити його в супермаркеті, а фотографія до рецепту брауні - приготувати тістечко із запропонованих інгредієнтів. Зробити так, щоб людина захотіла зробити ту саму цільову дію - і є основне завдання фуд-стиліста.

Хто ж такий фуд-стиліст?

Фуд-стиліст (від англ. "food" - "їжа") - це людина, яка займається оформленням різних страв для фотозйомки, як правило, в рекламних цілях.

Ресторани, кафе, супермаркети, кулінарні періодичні видання, рекламні компаній, продакшн-студії, телеканали - все це потенційні Клієнти фуд-стилістів.

Професія фуд-стиліст відноситься до категорії творчих. У більшості випадків її представники - це практикуючі фотографи, кухарі і кулінари.

Чим займається фуд-стиліст

 • вивчає отримане завдання, обговорює деталі з Замовником;
 • складає бриф і відправляє його на узгодження Замовнику;
 • продумує і формує концепцію фуд-зйомки;
 • підбирає необхідні атрибути: фон, світло, реквізит;
 • бере участь в фуд-зйомці.

Зазвичай, фуд-стиліст працює в творчому тандемі з кухарем і фотографом. Однак початківцям фахівцям, нерідко доводиться самим виконувати всі три функції: приготування страви, організація об'єкта зйомки і, безпосередньо, сама зйомка. Крім того, початківець фуд-стиліст може займатися ще й постпродакшеном фотографій, що, в принцепі, входить в обов'язки фотографа.

Як правило, основне навантаження в ході всієї зйомки лягати на фуд-стиліста. Тут важливо не тільки максимально точно і «вигідно» розмістити об'єкт, але і підтримувати його в апетитному стані протягом усього знімального періоду. Для цього в арсеналі у кожного фуд-стиліста є свої прийоми, секрети та набір «інструментів». Це може бути лак для волосся, пральний порошок, клей ПВА, гліцерин, бензин, крем для взуття, муляжі деяких продуктів (мокапи), паяльна лампа, шприц і багато-багато іншого. Наприклад, за допомогою лаку для волосся фуд-стилісти надають блиску овочам і фруктам, молоко замінюють клеєм ПВА, а піну на келиху з пивом - пральним порошком.

Однак не можна сказати, що подібні прийоми притаманні абсолютно всім представникам професії. Зустрічаються серед них противники подібних хитрощів, який люблять працювати тільки з натуральними продуктами.

Вимоги до фуд-стиліста

 • навички фотографа;
 • вміння працювати в графічних програмах (Photoshop, InDesign);
 • терпіння і акуратність;
 • наявність художнього смаку;
 • знання в області кулінарії;
 • креативність і винахідливість.

Як стати фуд-стилістом

З причини того, що напрямок фуд-стилістики в Україні з'явився відносно недавно, освітні профільні програми ще не представлені в достатній кількості. На даний момент можна знайти кілька пропозицій курсів по фуд-фотографії в Україні. Крім того, періодично в мережі Інтернет можна побачити анонси майстер-класів з фудстайлінгу і фуд-фотографії.

Безумовно, професії фуд-стиліста можна навчитися і самому. У всесвітній павутині є велика кількість корисних статей і відеоматеріалів з фудстайлінгу. Однак для успішного самостійного вивчення матеріалу також потрібна сильна мотивація, чітка самоорганізація і закоханість в цей вид мистецтва.

Поради починаючому фуд-стилісту

 • Обов'язково подбайте про створення якісного портфоліо. Для того щоб знайти перших Клієнтів, портфоліо з кращими роботами потрібно розіслати в усі можливі рекламні агенції, pr-компанії і на телебачення.
 • Пройдіть курси карвінгу - художнього різання по фруктам і овочам. Ці знання та вміння, безумовно, стануть в нагоді в роботі.
 • Створіть свої бізнес-сторінки в провідних соціальних мережах і просувайте свої послуги на їхніх теренах.
 • Зареєструйтесь на фріланс-біржах. Як правило, багато компаній не мають в штаті фуд-стиліста, а користуються послугами виключно фрілансерів.
 • Підпишіться на блоги видатних фуд-стилістів та розсилки з фуд-фотографії. Переймайте досвід і лайфхаки у професіоналів, надихайтеся роботами з усього світу.

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі