Матрос

Матрос

Матрос - це член екіпажу військово-морського, цивільного або торгового судна.

Незважаючи на те, що ця спеціальність вважається посадою початкового рангу, у матросів, також як і в інших корабельних службовців, існує своя кваліфікація.

КАТЕГОРІЇ МАТРОСІВ

Старший матрос – це співробітник, який підпорядковується боцману корабля. Зазвичай в його компетенцію входить несення вахти, робота з палубними пристроями судна, забезпечення належного стану рятувальних нагрудників, брезентів, зброї та інструментів, а також справної роботи ламп, ліхтарів, шлангів і т.д.

Матрос I-го класу – перебуває в підпорядкуванні старшого матроса і в разі потреби заміщає його. Такий фахівець найчастіше займається несенням вахти, обслуговуванням зброї на військових кораблях, виконанням малярських, такелажних та інших палубних робіт.

Матрос II- го класу – також підпорядковується старшому матросу. Як правило, такий службовець проводить підготовку вантажів до транспортування, а спеціальних приміщень до їхнього прийому. Крім того, цей співробітник зазвичай робить малярські і вантажно-розвантажувальні роботи, стежить за чистотою на палубі, а також може залучатися для несення вахти або обслуговування зброї на військовому кораблі.

Матрос – людина, яка робить збиральні, такелажні і малярські роботи, несе вахту на містку, допомагає в обслуговуванні зброї або виконанні своїх обов'язків старшим за званням.

Пожежний матрос – відповідає за пожежну безпеку на судні  та контролює справність засобів для її підтримки.

Матрос-водолаз – виконує різні водолазні роботи.

Зрозуміло, що незалежно від виду судна, на якому планує нести службу майбутній матрос, до його кваліфікації висуваються певні вимоги.

ВИМОГИ ДО МАТРОСА

  • середньо-спеціальна освіта або профільна додаткова підготовка;
  • стаж роботи на посаді, що знаходиться нижче за рангом ( крім матроса II-го класу);
  • знання англійської мови ( для фахівців і матросів I-го класу);
  • міцне фізичне здоров'я;
  • відповідальність і ретельність.

Якщо Ви мрієте про кар'єру капітана корабля і хочете присвятити своє життя роботі в морі, для початку, можете спробувати свої сили на посаді матроса.

Для того щоб стати матросом, необхідно здобути спеціальну освіту в профільних учбово-тренажерних центрах або морських ліцеях.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
24.09.2020
ТОП-7 НАЙНОВІШИХ МОДНИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Останнім часом на українському ринку праці стало з'являтися все більше модних і цікавих професій для дівчат. Вони відрізняються своєю яскравістю, незвичайністю і, як правило, включають в себе нотки творчості.

Читати далі
09.08.2020
Список найпопулярніших професій для віддаленої роботи 2020 року

Сьогодні представники популярних професій у сфері дизайну, написання текстів, створення та просування сайтів цілком успішно можуть працювати як в офісі, так і віддалено.

Читати далі
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі