Нутриціолог

Нутриціолог

Популяризація здорового способу життя та правильного харчування призвела до того, що затребуваною стала професія нутриціолог. Це відносно новий напрямок, досить перспективний, який динамічно розвивається. Така робота гарантує стабільний дохід, так як база клієнтів формується швидко. Дана професія приносить не тільки хороший заробіток, а й допомагає людям стати більш здоровими, красивими і стрункими.

Що собою являє нутриціологія

Термін «нутриціологія» походить від латинського слова «nutritio» і грецького «λόγος», що дослівно означає «вчення про харчування». Це наука, що орієнтована на вивчення різного характеру взаємодії поживних речовин та їхнього впливу на обмінні процеси в організмі. Також нутриціологія займається дослідженням якості продуктів, визначає стратегії, системи і механізми раціонального прийому їжі.

Історія нутриціології налічує більше сотні років. Як наука вона з'явилася при взаємодії декількох напрямків, включаючи біологію, хімію і гігієну харчування. Її становлення можна віднести до кінця XIX - початку XX століття, коли в галузі фізіології виникли перші наукові дослідження, що підтверджують потребу організму в білках та енергії.

У чому різниця між нутриціологією і дієтологією

Багато хто вважає, що дієтологія і нутриціологія - слова синоніми, але це не зовсім вірно. Так, ці два напрямки схожі, так як ставляться до розділів медицини та гігієни харчування. Але нутриціологія, на відміну від дієтології, не займається лікуванням різних захворювань за допомогою харчування. Дана наука комплексно відповідає на питання раціонального харчування, перегукуючись з простою і спортивної дієтологією, ендокринологією і терапією.

Якщо дієтолог - лікар, нутриціолог - консультант, який допомагає людині правильно скоригувати щоденний раціон відповідно до поставлених завдань. Дієтологи в свою чергу спеціалізуються на харчуванні, яке допомагає в лікуванні різних патологій і захворювань. Вони підбирають індивідуально лікувальний стіл в комплексі з призначеними медикаментами і вітамінами, враховуючи спосіб життя людини, його активність і фізичні навантаження.

Особливості професії нутриціолог

Нутриціолог - це фахівець, який займається питаннями раціонального і збалансованого харчування, його впливом на здоров'я людини. Він вивчає хімічний склад продуктів, взаємодію різних поживних речовин, вплив на організм вітамінів, БАДів та інших добавок. Працюючи з клієнтами, професіонал підходить комплексно до вирішення питань, з огляду на стать людини, його вагу, спосіб життя, здоров'я, генетичні схильності.

Існує кілька напрямків даної професії.

 • Дієтологи-нутриціологи займаються коригуванням ваги;
 • Нутриціологи-фармакологи працюють з БАДами та іншими харчовими добавками;
 • Нутриціологи-технологи спеціалізуються на перевірці поживних речовин на відповідність стандартам.

Також є фахівці, які працюють виключно зі спортсменами, а також дитячі фахівці (клієнти до 18 років).

Що робить нутриціолог і які його обов'язки

Нутриціолог працює з людьми, консультує їх в сфері правильного і здорового харчування. Даний фахівець знає, як взаємодіють ті чи інші поживні речовини, як правильно готувати їжу, щоб зберегти корисність продуктів. Він підходить індивідуально до кожного клієнта і, з огляду на численні фактори, вчить його збалансовано і раціонально харчуватися.

Основні обов'язки нутриціології можна описати такими роботами:

 • Складання збалансованого щоденного раціону;
 • Виховання розумних харчових звичок;
 • Дослідження взаємодії поживних речовин і компонентів;
 • Визначення якості та хімічного складу продуктів;
 • Аналіз, відновлення і нормалізація в організмі процесів метаболізму;
 • Визначення вітамінного і мінерального дефіциту, його поповнення харчуванням;
 • Поради і допомога у виборі продуктів, їхнє приготування і вживання;
 • Профілактика набору зайвої ваги і захворювань, які вона може спровокувати.

Професія нутриціолог передбачає тісну роботу з людьми. Тому фахівець повинен володіти тактовністю, хорошою пам'яттю, здатністю доступно і переконливо пояснювати, стресостійкістю і відповідальністю. Його головна мета - навчити клієнта аналізувати своє харчування, вибір продуктів і способ їхнього приготування з максимальною користю для здоров'я організму.

Як стати нутриціологом

Для того щоб стати нутриціологом на професійному рівні, необхідно мати вищу медичну освіту, бажано за напрямом "Дієтологія". Далі можна продовжити навчання на профільних курсах по нутриціології. Спеціальні програми навчання для майбутніх нутриціологів представлені в достатній кількості на нашому освітньому ринку праці. Як правило, заняття проходять стаціонарно. Однак зараз багато шкіл нутриціології пропонують також і онлайн-навчання.

Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі