Оператор кіно і телебачення (Кінооператор)

Оператор кіно і телебачення (Кінооператор)

Кінооператор - це професіонал, який здійснює відеозйомку різних телевізійних продуктів.

Художні або документальні фільми, телепередачі, випуски новин, рекламні ролики та відеокліпи – все, що ми бачимо по телевізору, - є результатом праці оператора. Крім того, залежно від специфіки виконуваної роботи існують різні категорії операторів.

 • Оператор-постановник (головний оператор) – це людина, яка об'єднала у собі обов'язки творчого працівника, техніка і керівника. Його головним завданням є втілення всіх авторсько-режисерських задумів за допомогоюю відеозйомки. Цей фахівець детально продумує композицію постановки, розраховує необхідність використання певного обладнання, планує спецефекти та розміщає додаткові джерела світла. До того ж, в підпорядкуванні головного оператора, зазвичай, перебуває вся операторська група.
 • Оператор комбінованих зйомок – це експерт, який спеціалізується на зйомці складних трюків, кадрів з дубляжем та спецефектів.
 • Оператор динамічної зйомки – фахівець, який вміє працювати зі спеціальним обладнанням («Стедікам») і знає всі тонкощі зйомки камерою, що переміщається.

Вимоги до кінооператора

 • вища профільна освіта;
 • стаж роботи за спеціальностю або наявність портфоліо;
 • знання основ кіно- і телезйомки, побудови композиції і роботи зі світлом;
 • розуміння принципів роботи різної знімальної апаратури;
 • вміння працювати у форматі багатокамерної зйомки, зйомки фільмів і репортажів.

Як видно з опису посади, операторська робота досить складна і вимагає фундаментальних знань у самих різних областях. Якщо Ви прагнете стати справжнім професіоналом і освоїти цю цікаву професію, зверніть увагу на спеціальні програми навчання в профільних ВНЗ або Медіа школах.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ*

Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з предметів:

 1. українська мова та література
 2. історія України
 3. творчий конкурс

Спеціальність: "Оператор телебачення"

* Інформація для вступу в різних ВНЗ може відрізнятися.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
24.09.2020
ТОП-7 НАЙНОВІШИХ МОДНИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Останнім часом на українському ринку праці стало з'являтися все більше модних і цікавих професій для дівчат. Вони відрізняються своєю яскравістю, незвичайністю і, як правило, включають в себе нотки творчості.

Читати далі
09.08.2020
Список найпопулярніших професій для віддаленої роботи 2020 року

Сьогодні представники популярних професій у сфері дизайну, написання текстів, створення та просування сайтів цілком успішно можуть працювати як в офісі, так і віддалено.

Читати далі
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі