Оператор кіно і телебачення (Кінооператор)

Оператор кіно і телебачення (Кінооператор)

Кінооператор - це професіонал, який здійснює відеозйомку різних телевізійних продуктів.

Художні або документальні фільми, телепередачі, випуски новин, рекламні ролики та відеокліпи – все, що ми бачимо по телевізору, - є результатом праці оператора. Крім того, залежно від специфіки виконуваної роботи існують різні категорії операторів.

  • Оператор-постановник (головний оператор) – це людина, яка об'єднала у собі обов'язки творчого працівника, техніка і керівника. Його головним завданням є втілення всіх авторсько-режисерських задумів за допомогоюю відеозйомки. Цей фахівець детально продумує композицію постановки, розраховує необхідність використання певного обладнання, планує спецефекти та розміщає додаткові джерела світла. До того ж, в підпорядкуванні головного оператора, зазвичай, перебуває вся операторська група.
  • Оператор комбінованих зйомок – це експерт, який спеціалізується на зйомці складних трюків, кадрів з дубляжем та спецефектів.
  • Оператор динамічної зйомки – фахівець, який вміє працювати зі спеціальним обладнанням («Стедікам») і знає всі тонкощі зйомки камерою, що переміщається.

Вимоги до кінооператора

  • вища профільна освіта;
  • стаж роботи за спеціальностю або наявність портфоліо;
  • знання основ кіно- і телезйомки, побудови композиції і роботи зі світлом;
  • розуміння принципів роботи різної знімальної апаратури;
  • вміння працювати у форматі багатокамерної зйомки, зйомки фільмів і репортажів.

Як видно з опису посади, операторська робота досить складна і вимагає фундаментальних знань у самих різних областях. Якщо ви прагнете стати справжнім професіоналом і освоїти цю цікаву професію, зверніть увагу на спеціальні програми навчання в профільних ВНЗ або Медіа школах.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ*

Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з предметів:

  1. українська мова та література
  2. історія України
  3. творчий конкурс

Спеціальність: "Оператор телебачення"

* Інформація для вступу в різних ВНЗ може відрізнятися.

Як здобути вищу мистецьку освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Куди вступати: найперспективніші професії 2021-2025 років

Щорічно нові молоді спеціалісти, закінчивши своє навчання, починають активний пошук роботи. Пропонуємо ознайомитися зі списком одних з найбільш привабливих напрямків для навчання в найближчі 5 років.

Читати далі
Косплей: хобі чи спосіб заробітку

Мистецтво перевтілення, магія перевдягань і змалювання образу до найдрібніших деталей - це КОСПЛЕЙ. Сьогодні цей модний напрямок набирає обертів і в Україні.

Читати далі
ТОП-7 НАЙНОВІШИХ МОДНИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Останнім часом на українському ринку праці стало з'являтися все більше модних і цікавих професій для дівчат. Вони відрізняються своєю яскравістю, незвичайністю і, як правило, включають в себе нотки творчості.

Читати далі