ПЕДАГОГІКА

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОФЕСІЇ: ПЕРСПЕКТИВИ ВИБОРУ

Педагогічні професії – це спеціальності, пов'язані із навчанням, вихованням, а також розвитком особистих і професійних якостей. Дошкільна, шкільна та вища освіта, тренінги, творчі і спортивні секції – все це сфери діяльності, у яких трудяться сучасні педагоги.

Звичайно ж, говорячи про працівників педагогічної сфери, у першу чергу мають на увазі вчителів і вихователів. На даний момент до них також прийнято відносити фахівців з роботи з «особливими» дітьми, викладачів ВНЗ, а також бізнес-тренерів, коучей, приватних репетиторів і т.д.

Не секрет, що в нашій країні педагогічну освіту найчастіше вибирають люди, що йдуть в професію «за покликом серця». Це й не дивно, адже зарплата таких фахівців найчастіше набагато нижче рівня їхньої відповідальності. Однак сьогодні ситуація трохи змінилася – оклад викладачів збільшився, з'явилися нові можливості для підробітку, а також виріс попит на послуги приватних педагогів.

Переваги роботи вчителя:

  • шляхетна професія;
  • гідна оплата праці і соціальний пакет;
  • збільшена відпустка в літній час ( для працівників системи освіти);
  • безліч можливостей для підробітку.

Мінуси роботи вчителя:

  • висока відповідальність;
  • ненормований робочий день (перевірка зошитів, написання поурочних планів і т.д.);
  • робота в умовах постійної концентрації і стресу.

Крім того, так само як і інші професії, педагогіка «не стоїть на місці» і активно розвивається. Інтернет-технології, дистанційне навчання і сфера частної освіти вже сьогодні обумовили появу таких нових спеціальностей, як: тьютор, on-line педагог, фахівець із електронних освітніх програм і т.д.

 

УВАГА! Інформація на сайті в розділі «Професії за напрямками», що стосується вступу у ВНЗ, є узагальненою і носить ознайомлювальний характер. Обов'язково уточнюйте деталі безпосередньо в приймальних комісіях.