Стюардеса (Бортпровідник)

Стюардеса (Бортпровідник)

Бортпровідник - це співробітник екіпажу літака, який відповідає за комфортність перельоту, обслуговування та безпеку його пасажирів.

Сьогодні в усьому світі звичну нам посаду бортпровідника називають не інакше як стюард (у перекладі з англ. «розпорядник») або стюардеса.

ОБОВ'ЯЗКИ СТЮАРДЕСИ

 • контрольна перевірка функціональної готовності салону літака для зустрічі пасажирів (наявність аварійно-рятувальних засобів, відсутність сторонніх предметів);
 • вітання nf допомога пасажирам у розміщенні на своїх місцях на борту літака;
 • інструктаж пасажирів за правилами поведінки на борту під час польоту та їхніх дій у момент надзвичайної ситуації;
 • дотримання оптимальних показників температури та вологості на борту літака;
 • подача їжі та напоїв;
 • підтримка чистоти в літаку (салон, туалети);
 • спілкування з пасажирами, вирішення різних ситуацій ( у тому числі конфліктних);
 • надання першої медичної та психологічної допомоги пасажирам, при необхідності.

Професія стюардеси/стюарда завжди була і є престижною та добре оплачуваною.

Для того щоб стати стюардесою/стюардом, дівчата та хлопці проходять суворий відбір в авіакомпаніях. Кожна компанія може мати додатково ряд своїх критерій. Однак існують стандартні вимоги до стюардес у всіх авіакомпаніях.

ВИМОГИ ДО СТЮАРДЕС

 • наявність профільної освіти;
 • параметри для дівчат: вік 19-30 років, зріст 160-180 см, розмір одягу до 48 (можуть незначно відрізнятися залежно від авіакомпанії);
 • параметри для хлопців: вік 19 - 32 років, зріст 170 - 185 см, розмір одягу до 54 (можуть незначно відрізнятися залежно від авіакомпанії);
 • відмінне знання двох або більше іноземних мов, включаючи англійську;
 • відсутність серйозних проблем зі здоров'ям, зір не нижче -3, міцний вестибулярний апарат;
 • відсутність шрамів, тату та пірсингу на помітних ділянках тіла;
 • вміння плавати.

Крім того, потрібно володіти низкою якостей, які при співбесіді кандидат повинен буде продемонструвати: комунікабельність, доброзичливість, стресостійкість, вміння швидко та правильно зреагувати на ту або іншу ситуацію під час польоту. Безпосередньо в момент інтерв'ю кандидатові можуть змоделювати конфліктну ситуацію, яку він повинен буде залагодити.

Ще одним серйозним випробуванням для кандидатів є проходження ретельної медичної комісії.

Якщо дівчині або хлопцю вдається відповідати всім вищевказаним вимогам, за умови позитивного результату при проходженні співбесіди, їх чекає захоплююча робота в одній із численних авіакомпаній світу. Це можливість подорожувати по усьому світу, досить висока заробітна плата, повний соцпакет, пільгові авіаквитки та захоплюючий вир подій.

Однак слід сказати, що професія бортпровідника наскільки цікава, настільки й непроста. Більшу частину польоту бортпровідники проводять на ногах. Звідси постійні болі в шиї, спині та ногах. Під час польоту доводиться мати справу з конфліктними пасажирами, різного роду аварійними ситуаціями, що в підсумку може привести до порушення нервової системи, безсонню, іноді стресам. Тому перш ніж зважитися на цю професію, слід зважити всі « за» та « проти».

Навчання стюардес та стюардів може відбуватися безпосередньо при авіакомпаніях. Крім того, в Україні є декілька профільних навчальних закладів.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Список найпопулярніших професій для віддаленої роботи 2020 року

Сьогодні представники популярних професій у сфері дизайну, написання текстів, створення та просування сайтів цілком успішно можуть працювати як в офісі, так і віддалено.

Читати далі
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі