Торседор

Торседор

Торседор - це старовинна професія, представники якої займаються професійним скручуванням сигар.

Сама професія торседора з'явилася досить давно, ще за часів Христофора Колумба, і як не дивно, з тих пір не втратила своєї актуальністі. Наприклад, існує інформація, що поліцейські і вчителі, які живуть на Кубі, отримують зарплату менше, ніж професійні торседори. Зрозуміло, що пов'язане це, в першу чергу, зі складністю сигарної роботи, яка відрізняється монотонністю, тривалим сидінням, необхідністю високої швидкості виконання завдань і постійним вдиханням запаху тютюну. Сама процедура швидкого скручування вимагає від співробітника ще й особливих вмінь, які часто передаються тільки з покоління в покоління і є недоступними для багатьох бажаючих освоїти цю професію.

Залежно від рівня майстерності торседорів, їм присвоюється відповідна кваліфікація.

Класифікація торседорів

1-2 клас – «новачок», співробітник початкового рівня;

3-4 клас - фахівець зі скрутки сигар;

5-6 клас - майстер по виготовленню сигар особливого сорту, розміру або форми;

7-8 клас - професіонал або старожил сигарної професії.

ОБОВ'ЯЗКИ ТОРСЕДОРІВ

  • отримання обгорткового листа і начинки для майбутньої сигари;
  • огортання начинки листом, уникаючи його прориву;
  • розміщення майбутньої сигари під прес;
  • обрізка її країв спеціальним ножем.

Здавалося б, в роботі торседора немає нічого складного. Однак, зважаючи на те, що сигари потрібно звертати дуже швидко, при цьому, не порвавши обгортковий лист, така робота здається не такою вже і привабливою. Крім того, співробітники сигарних виробництв частіше за інших схильні до ризику виникнення хронічних бронхітів, алергій і інших захворювань. Тому, перед тим як обрати таку незвичайну спеціальність, необхідно ретельно зважити всі її « за» і « проти».

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі