Торседор

Торседор

Торседор - це старовинна професія, представники якої займаються професійним скручуванням сигар.

Сама професія торседора з'явилася досить давно, ще за часів Христофора Колумба, і як не дивно, з тих пір не втратила своєї актуальністі. Наприклад, існує інформація, що поліцейські і вчителі, які живуть на Кубі, отримують зарплату менше, ніж професійні торседори. Зрозуміло, що пов'язане це, в першу чергу, зі складністю сигарної роботи, яка відрізняється монотонністю, тривалим сидінням, необхідністю високої швидкості виконання завдань і постійним вдиханням запаху тютюну. Сама процедура швидкого скручування вимагає від співробітника ще й особливих вмінь, які часто передаються тільки з покоління в покоління і є недоступними для багатьох бажаючих освоїти цю професію.

Залежно від рівня майстерності торседорів, їм присвоюється відповідна кваліфікація.

Класифікація торседорів

1-2 клас – «новачок», співробітник початкового рівня;

3-4 клас - фахівець зі скрутки сигар;

5-6 клас - майстер по виготовленню сигар особливого сорту, розміру або форми;

7-8 клас - професіонал або старожил сигарної професії.

ОБОВ'ЯЗКИ ТОРСЕДОРІВ

  • отримання обгорткового листа і начинки для майбутньої сигари;
  • огортання начинки листом, уникаючи його прориву;
  • розміщення майбутньої сигари під прес;
  • обрізка її країв спеціальним ножем.

Здавалося б, в роботі торседора немає нічого складного. Однак, зважаючи на те, що сигари потрібно звертати дуже швидко, при цьому, не порвавши обгортковий лист, така робота здається не такою вже і привабливою. Крім того, співробітники сигарних виробництв частіше за інших схильні до ризику виникнення хронічних бронхітів, алергій і інших захворювань. Тому, перед тим як обрати таку незвичайну спеціальність, необхідно ретельно зважити всі її « за» і « проти».

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі
Стань частиною команди «Академік Вернадський»

Станція «Академік Вернадський», що розташовується на острові Галіндез, - система з власною інфраструктурою, завдяки якій гарантується стабільна робота протягом усього року.

Читати далі