Тьютор

Тьютор

Тьютор - це відносно нова педагогічна спеціальність, представник якої займається організацією індивідуальної освіти як дітей, так і дорослих.

Іншими словами, сучасний тьютор – це свого роду наставник. Він постійно аналізує потреби і здібності свого підопічного, відслідковує його інтереси, координує освоєння потрібних навичок і сприяє його становленню як цілісної, самодостатньої та гармонічної особистості.

Відомо, що в даний момент на Заході професія тьютора досить актуальна і затребувана. Пов'язане це, у першу чергу, з особливостями освітньої системи і широкими можливостями для вибору вподобаних напрямків навчання.

Види діяльності тьютора

Тьютор-педагог – фахівець із координації процесів освіти і самоосвіти.

Тютор з роботи з «особливими дітьми» – людина, що виявляє таким дітям психологічну і педагогічну підтримку, що допомагає знайти свій життєвий шлях, освоїти професію та адаптувати свої фізичні недоліки до подальшої діяльності.

On-line тьютор – експерт в області електронної освіти – людина, що консультує з можливостей інтернет-навчання, що допомагає підібрати потрібну програму або провідні спеціальні освітні курси.

Вимоги до тьютора

  • вища педагогічна освіта;
  • стаж роботи зі спеціальності;
  • висока ерудиція;
  • знання англійської мови.

На жаль, в українських ВНЗ сьогодні немає окремої спеціальності для тьюторів. Однак у найближчому майбутньому дана спеціальність повинна з'явитися у навчальних програмах вищів. А поки, для того щоб стати тьютором, необхідно здобути вищу педагогічну освіту, пройти курси тьюторів, студіювати профільну літературу та додатково зайнятися самоосвітою.  

Як здобути гуманітарну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі
Рейтинг зарплат програмістів у Києві у 2021 році

Зима 2021 року розпочалася зі свіжого опитування, опублікованого на порталі DUO, щодо рівня зарплат українських програмістів. Акцент був зроблений на українських розробників програмного забезпечення.

Читати далі
Куди вступати: найперспективніші професії 2024-2025 років

Щорічно нові молоді спеціалісти, закінчивши своє навчання, починають активний пошук роботи. Пропонуємо ознайомитися зі списком одних з найбільш привабливих напрямків для навчання в найближчі 5 років.

Читати далі