Гештальт-терапевт

Гештальт-терапевт

Мрієте про сучасну професію, за допомогою якої можна допомагати людям стати щасливішими і реалізованішими? При цьому ви хочете добре заробляти і мати гнучкий графік роботи? Вам однозначно підійде професія гештальт-терапевт, яка тільки починає набирати обертів, набувати популярності і актуальності в нашій країні. Це психологічний напрямок, який оптимально підходить для допомоги сучасним людям.

ІСТОРІЯ ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЇ

У 1950-х роках зародився новий напрямок психотерапії, заснований на перегляді і ревізії психоаналізу. Даний напрямок отримав назву гештальт-терапія і став незалежною системою психотерапії, яка увібрала в себе популярні на той час ідеї. Основні моменти були розроблені німцями Фріцем і Лаурою Перлз, а також американцем Полом Гудменом.

Родом слово гештальт «gestalt» з німецької мови. Перекладається воно, як «фігура», «образ», «форма». В контексті психотерапії це «цілісний образ». Якщо описати гештальт простими словами, то це цілісна і закінчена подія, в результаті переживання, розуміння та сприйняття якої, людиною приймаються остаточні результативні рішення.

Гештальт-терапія - напрямок психотерапії з гуманістичним і екзистенційним підходом, орієнтований на досягнення людиною внутришньої цілісності і розвитку самосвідомості. Це практичні методики, за допомогою яких виявляються і купируются недозволені важкі життєві ситуації, що призводять до незадоволеності, нав'язливих ідей, страхів. Усвідомити і пропрацювати важливі незавершені моменти допомагає психолог гештальт-терапевт.

ХТО ТАКИЙ ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПЕВТ

Через швидкості і мінливості життя сучасна людина часто не розуміє своїх справжніх почуттів і потреб, не усвідомлює свої можливості і потенціал. Самостійно розібратися в непростих життєвих ситуаціях і вийти з болючих обставин складно. Тому краще отримати допомогу професіонала, заощадивши життєві сили, час і здоров'я.

Гештальт-терапевт - це той фахівець, який виконує роль не просто психолога, а активного учасника психотерапії. Застосовуючи гуманістичний підхід, він повністю розкривається і взаємодіє з клієнтом, як особистість з особистістю. Він допомагає визначити проблеми і як вони безпосередньо впливають на якість його життя, фокусуючись на тому, що саме хвилює клієнта в даний момент.

ОБОВ'ЯЗКИ ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПЕВТА

Чим займається гештальт-терапевт і які його основні обов'язки?

З клієнтом (пацієнтом) проводяться спеціальні психотерапевтичні сесії. Як правило, вони грунтуються не тільки на вимові проблем, а проживанні і відчутті. Тому гештальт-терапію часто називаю терапією контакту або дії. Під час терапевтичних зустрічей з клієнтом гештальт-терапевт виконує такі основні функції:

  • Діалог з пацієнтом про його проблеми і хвилювання;
  • Спостереження за мімікою, позами, рухом, поведінкою і реакціями пацієнта;
  • Виявлення негативних почуттів, емоцій, страхів і болю;
  • Прояв власних почуттів і емоцій, озвучування своїх роздумів;
  • Проведення спеціальних експериментів і технік;
  • Робота зі снами клієнта.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ

  • Чуйність і здатність до емпатії;
  • Уважність і тактовність;
  • Емоційна стабільність і об'єктивність;
  • Комунікабельність.

Чим відрізняється гештальт-терапевт від інших суміжних фахівців

Він бере активну участь в терапії, виводячи клієнта на емоції, проживання та відчування проблеми. При цьому він сам проживає ситуацію і проявляє емоції. Для цього використовуються спеціальні експерименти і техніки, часто застосовуються провокації. Гештальт-терапевт прагне відновити контакт з клієнтом, він відкрито і чесно реагує на те, що відбувається під час терапії. У будь-який момент експерименту він може втрутитися, задати питання, проявити емоції, акцентувати увагу на чомусь важливому. Для нього дуже важливо, що відчуває клієнт саме зараз.

ЯК СТАТИ ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПЕВТОМ

Для того щоб стати гештальт-терапевтом, необхідно мати вищу психологічну, медичну або педагогічну освіту, а потім пройти навчання гештальт-терапії на профільних курсах. На українському ринку освітніх послуг курси для майбутніх гештальт-терапевтів представлені в достатній кількості. Навчання можна пройти як на стаціонарі, так і дистанційно.

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі