Гід-екскурсовод

Гід-екскурсовод

Гід-екскурсовод - це професіонал з туристичного та екскурсійного супроводу.

Як правило, в обов'язки такого фахівця входить проведення туристів по певному маршруту, знайомство їх з місцевими пам'ятками, видатними людьми, а також культовими об'єктами архітектури, культури і спорту.

До того ж, професійний гід – це фахівець, від професіоналізму та харизми якого часто залежить загальна думка туристів про конкретну екскурсію, пам'ятки або навіть ціле місто. Напевно, тому кваліфікований екскурсовод повинен досконало володіти історичним матеріалом, приводити цікаві і захоплюючі факти, вміти надавати подорожі потрібну емоцію та грамотно управляти увагою відвідувачів.

ВИМОГИ ДО ФАХІВЦЯ:

  • вища профільна освіта (історія, культура або філологія);
  • додаткове навчання за спеціальністю;
  • знання одного або декількох іноземних мов;
  • красномовство і чітка дикція;
  • комунікабельність, відкритість, дружелюбність;
  • артистизм і широкий кругозір.

Якщо Ви вирішили вибрати професію гіда-екскурсовода, майте на увазі, що в даний момент практично в усьому світі її прийнято розділяти на дві окремі спеціальності:

  • Гід – це людина, що організує екскурсії і трансфер мандрівників, що супроводжує їх по маршруту, який інформує про його особливості, і займається заповненням відповідної документації.
  • Екскурсовод – це фахівець, відповідальний за культурну складову екскурсії, -зазвичай, це штатний співробітник музею, галереї або іншої пам'ятки.

Якщо Ви бажаєте стати гідом або екскурсоводом, тоді Вам необхідно подумати про здобуття відповідної освіти. Рівень підготовки залежить від роботодавця: одних може задовольнити наявність профільних курсів, інших же влаштує тільки вища освіта.

Що стосується профільних програм навчання у ВНЗ, то тут можна звернути увагу на спеціальність "Туризм". 

Останні новини
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
17.02.2020
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі
10.01.2020
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі