Гід-екскурсовод - це професіонал з туристичного та екскурсійного супроводу.
Як правило, в обов'язки такого фахівця входить проведення туристів по певному маршруту, знайомство їх з місцевими пам'ятками, видатними людьми, а також культовими об'єктами архітектури, культури і спорту.
Якщо ви вирішили вибрати професію гіда-екскурсовода, майте на увазі, що в даний момент практично в усьому світі її прийнято розділяти на дві окремі спеціальності:
- Гід – це людина, що організує екскурсії і трансфер мандрівників, що супроводжує їх по маршруту, який інформує про його особливості, і займається заповненням відповідної документації.
- Екскурсовод – це фахівець, відповідальний за культурну складову екскурсії, -зазвичай, це штатний співробітник музею, галереї або іншої пам'ятки.
Професійний гід – це фахівець, від професіоналізму та харизми якого часто залежить загальна думка туристів про конкретну екскурсію, пам'ятки або навіть ціле місто. А кваліфікований екскурсовод повинен досконало володіти історичним матеріалом, приводити цікаві і захоплюючі факти, вміти надавати подорожі потрібну емоцію та грамотно управляти увагою відвідувачів.
Якщо розглядати професію гіда з погляду звичайного туриста, то може здатися, що в ній немає нічого складного. Поїздки різними гарними місцями в різних країнах, суцільне задоволення, а не робота. Насправді легкий стиль спілкування, комунікабельність та рівень знань гіда відточується місяцями та роками щоденної роботи. А якщо додати сюди ще різних, найчастіше примхливих туристів, то гід - профі має бути ще й добрим психологом.
Тобто гід - це історик з енциклопедичними знаннями, географ і краєзнавець, психолог - практик, парамедик (про всяк випадок). Витривалий фізично: багато часу на ногах, тривалі піші та не тільки прогулянки, стійкий вестибулярний апарат (переїзди та перельоти). Стійкий морально: відповідальність за правильність маршруту, стан місць їжі та відпочинку, професійність водія... І головне – настрій та самопочуття туристів, які подорожують поряд із ним.
Як правило, до гідів та екскурсоводів пред'являється ряд вимог, основними з яких можна виділити наступні:
- вища профільна освіта (історія, культура або філологія);
- додаткове навчання за спеціальністю;
- знання одного або декількох іноземних мов;
- красномовство і чітка дикція;
- комунікабельність, відкритість, дружелюбність;
- артистизм і широкий кругозір.
Якщо ви бажаєте стати гідом або екскурсоводом, тоді вам необхідно подумати про здобуття відповідної освіти. Рівень підготовки залежить від роботодавця: одних може задовольнити наявність профільних курсів, інших же влаштує тільки вища освіта.
Що стосується профільних програм навчання у ВНЗ, то тут можна звернути увагу на спеціальність "Туризм".
Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!