Моушн-дизайнер (Motion-дизайнер)

Моушн-дизайнер (Motion-дизайнер)

Моушн-дизайн (від англ. motion - рух) - це рухома комп'ютерна графіка.

Велику популярність моушн-дизайн отримав завдяки простоті і одночасно яскравості подачі інформації. Як правило, цільовий посил передається через картинку, звук і текст, що допомагає, за максимально короткий час, встигнути «зачепити» глядача і утримувати увагу до кінця ролика. Моушн-дизайнер якраз і займається створення таких ось роликів, оформляючи статичні зображення за допомогою анімації.

ЩО РОБИТЬ МОУШН-ДИЗАЙНЕР

 • Створює рекламні та презентаційні ролики: від ідеї і написання сценарію до зйомки, монтажу і додавання анімації і звуку.
 • Контролює і керує процесом створення ролика на всіх етапах його розробки.
 • Опрацьовує деталі технічного завдання.
 •  Аналізує цільову аудиторію.
 • Бере участь в презентації готового продукту.

ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ МОУШН-ДИЗАЙН

Майбутньому фахівцю в сфері моушн-дизайну відкриваються прекрасні перспективи працевлаштування та розвитку своїх професійних навичок, адже сфер застосування технологій моушн-дизайну досить велика кількість, кожна з яких цікава і захоплююча по-своєму. Наприклад, працюючи в сфері кінематографа, моушн-дизайнер займається створенням тізерів і трейлерів кінофільмів. Працюючи на телебаченні, фахівець створює субтитри і заставки до програм. А власники бізнесу використовують техніку моушн-дизайну для презентаційних та рекламних роликів.

Моушн-дизайнери можуть працювати в рекламних і Digital-агенціях, а також на телеканалах і кіностудіях.

СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЄ МОУШН-ДИЗАЙНЕР

Оплата праці початківця фахівця з моушн-дизайну в Україні стартує від 1000 $. Зрозуміло, що чим більше стаж роботи і вище рівень професіоналізму, тим солідніше гонорари. Крім того, заробіток моушн дизайнера залежить і від локації Клієнта, який може бути як вітчизняний, так і зарубіжний. Моушн-дизайнери фрілансери також мають солідну різницю в зарплаті в порівнянні зі штатними фахівцями.

Для того щоб професійно виконувати свою роботу, моушн-дизайнер повинен володіти широким спектром спеціальних знань, навичок і вмінь. В ідеалі, моушн-дизайнер повинен вміти працювати з текстом, звуком і картинкою, поєднуючи все це в якісний відео-продукт.

ЗНАННЯ ТА ВМІННЯ МОУШН-ДИЗАЙНЕРА

 • Практичні навички роботи з такими програмами, як: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe After Effects, Adobe Animate, Principe, Figma, Premiere Pro, Cinema4D і 3Ds Max.
 • Знання в області графічного дизайну: композиція, типографіка (оформлення тексту), колористика (теорія кольору).
 • Досвід відеозйомки і створення рекламних роликів.
 • Знання основ сценарної майстерності.
 • Вміння працювати в режимі багатозадачності.
 • Знання англійської мови.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ МОУШН-ДИЗАЙНЕРА

 • організаторські здібності та вміння робити в команді;
 • відповідальність і дисциплінованість;
 • ініціативність і допитливість;
 • художні та аналітичні здібності;
 • творче мислення і почуття стилю;
 • тяга до знань і бажання постійно розвиватися.

ЯК СТАТИ МОУШН-ДИЗАЙНЕРОМ

Теоретично самостійно освоїти професію моушн-дизайнера можна, але практично це буде досить складно. Тут знадобиться сильна мотивація, твердість характеру і неймовірне бажання працювати в сфері моушн-дизайну. В інтернеті можна знайти профільну літературу і відеоматеріали з навчання спеціальним програмам і редакторам.

Що стосується професійної освіти, то, на даний момент, в ВНЗ такої професії не навчають, а ось курсів з "Motion Design" досить багато, як в оффлайні, так і онлайн. Крім того, великим плюсом навчання на курсах також є те, що деякі студії перспективним учням пропонують сприяння у влаштуванні на стажування або роботу. Паралельно з навчанням початківцю моушн-дизайнеру необхідно подбати про створення портфоліо для майбутніх роботодавців та клієнтів. Адже при прийомі на стажування або роботу, керівники компаній будуть в першу чергу оцінювати якість виконаних робіт, а питання освіти йде на додаток.

Маючи на руках напрацьоване портфоліо, можна зареєструватися на профільних фріланс- біржах і шукати клієнтів, в тому числі, і там.

Як здобути вищу мистецьку освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі