Психотерапевт (у перекладі з грецької мови psyche — душу; therapéia — лікування) – це фахівець, який здійснює корекцію психологічного стану пацієнтів за допомогою терапевтичних методик.
Відомо, що, на відміну від психіатра, психотерапевт практично не використовує у своїй роботі спеціальні медикаментозні препарати, а проводить лікування за допомогою консультацій, навіювань та інших властивих психотерапії прийомів. До того ж, на відміну від психолога, психотерапевт володіє ще й комплексними знаннями в суміжних областях, таких як: неврологія, психіатрія і т.д. – а це означає, що такий фахівець здатний робити комплексне дослідження та лікувати емоційний дисбаланс.
Зрозуміло, що пацієнтами психотерапевтів зазвичай є люди, що мають проблеми зі спілкуванням, що страждають від невпевненості в собі, боязкості або шкідливих звичок. Як правило, такі відхилення хоча й не приносять серйозної шкоди психіці, але все ж заважають людині повноцінно жити та вимагають їхнього якнайшвидшого вирішення.
Види психотерапії
- гіпноз;
- аутогенне тренування;
- корекція поведінки;
- особістісно-орієнтована психотерапія;
- групові заняття;
- творча терапія (музика, рукоділля, арт-терапія).
Вимоги до психотерапевта
- вища профільна освіта;
- наявність спеціальної підготовки;
- знання основних методів діагностики і корекції психологічних відхилень;
- тактовність і уважність;
- вміння заручитися підтримкою пацієнта.
Бажаєте освоїти цю незвичайну професію і стати психотерапевтом? Тоді вам буде необхідно здобути вищу медичну освіту за спеціальністю "Психотерапія".
Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!