Гід-екскурсовод

Гід-екскурсовод

Гід-екскурсовод - це професіонал з туристичного та екскурсійного супроводу.

Як правило, в обов'язки такого фахівця входить проведення туристів по певному маршруту, знайомство їх з місцевими пам'ятками, видатними людьми, а також культовими об'єктами архітектури, культури і спорту.

Якщо ви вирішили вибрати професію гіда-екскурсовода, майте на увазі, що в даний момент практично в усьому світі її прийнято розділяти на дві окремі спеціальності:

  • Гід – це людина, що організує екскурсії і трансфер мандрівників, що супроводжує їх по маршруту, який інформує про його особливості, і займається заповненням відповідної документації.
  • Екскурсовод – це фахівець, відповідальний за культурну складову екскурсії, -зазвичай, це штатний співробітник музею, галереї або іншої пам'ятки.

Професійний гід – це фахівець, від професіоналізму та харизми якого часто залежить загальна думка туристів про конкретну екскурсію, пам'ятки або навіть ціле місто. А кваліфікований екскурсовод повинен досконало володіти історичним матеріалом, приводити цікаві і захоплюючі факти, вміти надавати подорожі потрібну емоцію та грамотно управляти увагою відвідувачів.

Якщо розглядати професію гіда з погляду звичайного туриста, то може здатися, що в ній немає нічого складного. Поїздки різними гарними місцями в різних країнах, суцільне задоволення, а не робота. Насправді легкий стиль спілкування, комунікабельність та рівень знань гіда відточується місяцями та роками щоденної роботи. А якщо додати сюди ще різних, найчастіше примхливих туристів, то гід - профі має бути ще й добрим психологом.

Тобто гід - це історик з енциклопедичними знаннями, географ і краєзнавець, психолог - практик, парамедик (про всяк випадок). Витривалий фізично: багато часу на ногах, тривалі піші та не тільки прогулянки, стійкий вестибулярний апарат (переїзди та перельоти). Стійкий морально: відповідальність за правильність маршруту, стан місць їжі та відпочинку, професійність водія... І головне – настрій та самопочуття туристів, які подорожують поряд із ним.

Як правило, до гідів та екскурсоводів пред'являється ряд вимог, основними з яких можна виділити наступні:

  • вища профільна освіта (історія, культура або філологія);
  • додаткове навчання за спеціальністю;
  • знання одного або декількох іноземних мов;
  • красномовство і чітка дикція;
  • комунікабельність, відкритість, дружелюбність;
  • артистизм і широкий кругозір.

Якщо ви бажаєте стати гідом або екскурсоводом, тоді вам необхідно подумати про здобуття відповідної освіти. Рівень підготовки залежить від роботодавця: одних може задовольнити наявність профільних курсів, інших же влаштує тільки вища освіта.

Що стосується профільних програм навчання у ВНЗ, то тут можна звернути увагу на спеціальність "Туризм". 

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Останні новини
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі
Стань частиною команди «Академік Вернадський»

Станція «Академік Вернадський», що розташовується на острові Галіндез, - система з власною інфраструктурою, завдяки якій гарантується стабільна робота протягом усього року.

Читати далі