Реставратор

Реставратор

Реставратор - це експерт по відновленню первозданного виду предметів історичної й культурної спадщини.

Професія реставратора являє собою ремонт і відновлення творів мистецтва, а також «консервацію» виконаної роботи для її максимально тривалого збереження.

Обов'язки реставратора

  • визначення історичної і культурної цінністі предмета реставрації;
  • реставрація творів мистецтва;
  • ремонтні роботи антикварних меблів, транспорту, прикрас і т.д.;
  • рекомендації по збереженню відреставрованого виробу (підбір правильного освітлення, режиму вологості і температури).

Більшості шанувальників мистецтва відомо, що привабливий зовнішній вигляд «шедевра» не завжди є найважливішою його особливістю. Напевно, тому досить часто на антикварному ринку набагато вище цінується справжність техніки виконання, характерні особливості експоната, а також підписи і написи авторів. Звичайно ж, здатність розглянути і підкреслити потрібні «оригінальні» тонкощі вимагає від майстра особливих знань і вмінь. Напевно, тому сьогодні фахівців, які здійснюють реставрацію, прийнято умовно розділяти на два види: наукових фахівців і ремонтників.

Наукова реставрація – це процес відновлення автентичності і максимальної природності культурного або історичного об'єкта.

Ремонтна реставрація – це робота по наданню товарного виду і функціональності старовинним предметам меблів, посуду, техніки або антикваріатів.

До того ж, досить часто професійні реставратори мають ще й окрему вузьку спеціалізацію: хтось реставрує картини, хтось меблі, а хтось археологічні знахідки.

ВИМОГИ ДО РЕСТАВРАТОРА

  • вища профільна освіта;
  • знання реставраційної справи;
  • вміння працювати зі спеціальним інструментом;
  • розуміння принципів застосування спеціальних засобів і матеріалів;
  • відмінний зір;
  • акуратність і уважність до деталей.

Полюбляєте мистецтво, бажаєте присвятити своє життя "ремонту" унікальних виробів і стати реставратором? Тоді вам необхідно здобути спеціальну освіту в одному із профільних навчальних закладів. 

Як здобути освіту за напрямом "Збереження і реставрація творів мистецтва" в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі