Реставратор - це експерт по відновленню первозданного виду предметів історичної й культурної спадщини.
Професія реставратора являє собою ремонт і відновлення творів мистецтва, а також «консервацію» виконаної роботи для її максимально тривалого збереження.
Обов'язки реставратора
- визначення історичної і культурної цінністі предмета реставрації;
- реставрація творів мистецтва;
- ремонтні роботи антикварних меблів, транспорту, прикрас і т.д.;
- рекомендації по збереженню відреставрованого виробу (підбір правильного освітлення, режиму вологості і температури).
Більшості шанувальників мистецтва відомо, що привабливий зовнішній вигляд «шедевра» не завжди є найважливішою його особливістю. Напевно, тому досить часто на антикварному ринку набагато вище цінується справжність техніки виконання, характерні особливості експоната, а також підписи і написи авторів. Звичайно ж, здатність розглянути і підкреслити потрібні «оригінальні» тонкощі вимагає від майстра особливих знань і вмінь. Напевно, тому сьогодні фахівців, які здійснюють реставрацію, прийнято умовно розділяти на два види: наукових фахівців і ремонтників.
Наукова реставрація – це процес відновлення автентичності і максимальної природності культурного або історичного об'єкта.
Ремонтна реставрація – це робота по наданню товарного виду і функціональності старовинним предметам меблів, посуду, техніки або антикваріатів.
До того ж, досить часто професійні реставратори мають ще й окрему вузьку спеціалізацію: хтось реставрує картини, хтось меблі, а хтось археологічні знахідки.
ВИМОГИ ДО РЕСТАВРАТОРА
- вища профільна освіта;
- знання реставраційної справи;
- вміння працювати зі спеціальним інструментом;
- розуміння принципів застосування спеціальних засобів і матеріалів;
- відмінний зір;
- акуратність і уважність до деталей.
Полюбляєте мистецтво, бажаєте присвятити своє життя "ремонту" унікальних виробів і стати реставратором? Тоді вам необхідно здобути спеціальну освіту в одному із профільних навчальних закладів.
Як здобути освіту за напрямом "Збереження і реставрація творів мистецтва" в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!