ЕКОНОМІКА І БІЗНЕС

ПРОФЕСІЇ ЕКОНОМІКИ І БІЗНЕСУ: ПЕРСПЕКТИВИ ВИБОРУ

Економічні спеціальності – це професії пов'язані з розрахунками, прогнозуванням ринкових тенденцій і оцінкою можливих ризиків. Зазвичай до таких фахівців відносять економістів, бухгалтерів, фінансистів, а також маркетологів, бізнес-аналітиків і керівників.

Не секрет, що економіка – це обов'язкова складова будь-якого бізнесу, тому питання кваліфікації економічних фахівців часто є ключовим на кожному підприємстві. Це й зрозуміло, адже від того, наскільки грамотно економіст виконує свої обов'язки, найчастіше залежить прибутковість, репутація і загальний стан справ у довіреній йому організації.

Очевидно, що економічні спеціальності – це професії розумової праці, що вимагають від фахівців розвинених математичних, аналітичних і творчих здібностей. Крім того, досить часто від співробітників, що працюють у сфері міжнародної економіки, потрібні ще й знання іноземних мов, законодавства, специфіки ведення грошових операцій і навіть історії інших держав.

Переваги економічних спеціальностей:

  • престижна професія;
  • високооплачувана робота;
  • можливість розвивати коло ділових знайомств.

Ризики професії:

  • скрупульозна робота, «що не дозволяє» помилок;
  • необхідність взаємодіяти з перевіряючими і контролюючими органами;
  • персональна (а іноді й матеріальна) відповідальність.

Згідно зі статистикою фахівці з економічною освітою частіше інших стають успішними бізнесменами та мільйонерами. Уоррен Баффет, Джон Трамп, Пилип Найт, Ринат Ахметов – усі ці багаті люди, що здобули вищу економічну освіту.

 

УВАГА! Інформація на сайті в розділі «Професії за напрямками», що стосується вступу у ВНЗ, є узагальненою і носить ознайомлювальний характер. Обов'язково уточнюйте деталі безпосередньо в приймальних комісіях.