ПРОФЕСІЇ ЕКОНОМІКИ І БІЗНЕСУ: ПЕРСПЕКТИВИ ВИБОРУ
Економічні спеціальності – це професії пов'язані з розрахунками, прогнозуванням ринкових тенденцій і оцінкою можливих ризиків. Зазвичай до таких фахівців відносять економістів, бухгалтерів, фінансистів, а також маркетологів, бізнес-аналітиків і керівників.
Не секрет, що економіка – це обов'язкова складова будь-якого бізнесу, тому питання кваліфікації економічних фахівців часто є ключовим на кожному підприємстві. Це й зрозуміло, адже від того, наскільки грамотно економіст виконує свої обов'язки, найчастіше залежить прибутковість, репутація і загальний стан справ у довіреній йому організації.
Очевидно, що економічні спеціальності – це професії розумової праці, що вимагають від фахівців розвинених математичних, аналітичних і творчих здібностей. Крім того, досить часто від співробітників, що працюють у сфері міжнародної економіки, потрібні ще й знання іноземних мов, законодавства, специфіки ведення грошових операцій і навіть історії інших держав.
Переваги економічних спеціальностей:
- престижна професія;
- високооплачувана робота;
- можливість розвивати коло ділових знайомств.
Ризики професії:
- скрупульозна робота, «що не дозволяє» помилок;
- необхідність взаємодіяти з перевіряючими і контролюючими органами;
- персональна (а іноді й матеріальна) відповідальність.
Згідно зі статистикою фахівці з економічною освітою частіше інших стають успішними бізнесменами та мільйонерами. Уоррен Баффет, Джон Трамп, Пилип Найт, Ринат Ахметов – усі ці багаті люди, що здобули вищу економічну освіту.
УВАГА! Інформація на сайті в розділі «Професії за напрямками», що стосується вступу у ВНЗ, є узагальненою і носить ознайомлювальний характер. Обов'язково уточнюйте деталі безпосередньо в приймальних комісіях.